ŠTADIÓN NA SIHOTI

Správu štadióna na Sihoti zabezpečuje príspevková organizácia mesta Nové Zámky NOVOVITAL.

Štadión je domovským štadiónom aktuálnej majsterky Slovenska ženského futbalu FK UNION Nové Zámky. Na štadióne sídlia aj mládežnícke a juniorské futbalové kluby.

 

Je domovom  atletickeho klubu AC Nové Zámky. Jeho členovia (okolo stovky členov vo všetkých vekových a výkonnostných kategóriách) majú okrem základných hygienicko-sociálnych priestorov k dispozícii areál atletického štadióna (zrekonštruovaný v roku 2005 - štyristometrový šesťdráhový tartanový ovál), priľahlé plochy pre vrhy a hody, bežecké trate.

K dispozícii je posilňovňa a sauna. Priamo v centre celého komplexu sa nachádza ŠPORTHOTEL.

 

Na Sihoti sídli aj Gymnastický klub Nové Zámky. Poslaním gymnastického klubu je rozvoj výkonnostnej a masovej gymnastickej prípravy detí a mládeže vo veku od 4 -18 rokov. Činnosť klubu sa realizuje v jednotlivých sekciách: všeobecná gymnastika, športová gymnastika a aerobik. Klub vlastní jednoúčelovú gymnastickú halu na Sihoti so špeciálnym gymnastickým vybavením, ktorej súčasťou sú šatne, sprchy, sociálne zariadenia, klubová miestnosť a regeneračná linka.

 

Areál Sihoti pre záujemcov ponúka širokú možnosť športového a rekreačného využitia. Okrem športovísk sa v areály nachádzajú detské ihriská, skeatbordové ihrisko, vonkajšia posilovňa určená pre všetky vekové kategórie ako aj prekrásna príroda poskytujúca relax a oddych pre všetkých návštevníkov. 

Mrtve rameno Nitry ponúka zábavu pre milovníkov rybolovu a reštaurácia Mlyn svojou kuchyňou láka gurmánov. V areáli reštaurácie sa nachádza aj minigolfové ihrisko.

Kontakty

Novovital, Hlavné námestie 7,

940 35 Nové Zámky

 

Tel.: 035/ 6412 153

e-mail: novovital@novovital.sk

NOVOVITAL príspevková organizácia                                                               

Hlavné námestie 7                                                                                                e-mail: novovital@novovital.sk

940 35 Nové Zámky                                                                                            Copyright © 2015 Novovital Nové Zámky

                                                                                                                             

 

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon